Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Czy można ubezpieczyć się od zamachu terrorystycznego?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Burzliwa sytuacja na świecie sprawia, że w wielu miastach Europy i nie tylko istnieje duże prawdopodobieństwo zamachów terrorystycznych. Warto o tym wiedzieć wybierając kierunek podróży. Ubezpieczyciele również zdają sobie sprawę z wielu zagrożeń i chcąc zapewnić swoim klientom jeszcze większą ochronę dają możliwość wykupienia ubezpieczenia turystycznego, które działa również podczas aktów terroru.

Gdzie jest niebezpiecznie?

Planujesz zagraniczne wakacje? Ministerstwo Spraw Zagranicznych na bieżąco na swojej stronie podaje i opisuje miejsce, w których może być niebezpiecznie. Wybierając się w regiony zagrożone atakami trzeba wiedzieć, że podstawowe ubezpieczenie turystyczne nie zadziała podczas wystąpienia takiej ekstremalnej sytuacji.

Warto przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z tym dokumentem

W ubezpieczeniach turystycznych istnieją zapisy, z których wynika, że pomoc nie zostanie udzielona w razie m.in. aktów terroru, szkód wywołanych podczas zamieszek, wojny i innych podobnych zdarzeń. Wszystkie wyłączenia ochrony znajdują się w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Warto przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z tym dokumentem.

Kto oferuje ubezpieczenie od zamachów terrorystycznych?

Nie wszyscy ubezpieczyciele chcą chronić od aktów terroru. Możliwość wykupienia takiej polisy dają m.in. PZU, Uniqa, Europa, Warta i AXA. Pamiętajmy jednak, że zakres ochrony może się różnić w zależności od firmy. Może zdarzyć się tak, że odpowiedzialność ubezpieczyciela będzie zależeć od poziomu bezpieczeństwa w danych państwa i od obowiązujących ostrzeżeń wydanych przez MSZ.

Ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje m.in. akty terrorystyczne jest droższe niż standardowa polisa i wymaga opłacenia dodatkowej składki. Wyższa cena będzie dotyczyć takich krajów, które:

  • Znajdują się w rejonie zagrożenia terroryzmem
  • Znajdują się w rejonie działań wojennych
  • Znajdują się w rejonie stanu wyjątkowego

Ataki terrorystyczne mocno odbiły się na branży turystycznej. Niestabilna sytuacja w takich krajach jak Egipt, ataki we Francji i Belgii sprawiły, że zainteresowanie wycieczkami do zagrożonych miejsc spadło.

Planując tegoroczne wakacje sprawdzaj na bieżąco obecną sytuację w poszczególnych państwach. Zadbaj o kompleksowe ubezpieczenie turystyczne, które zapewni odpowiednią ochronę. Eksperci Szybkiepolisy.pl pomogą i doradzą w wyborze polisy. Skontaktuj się pod numerem 732 707 777 lub wejdź na www.szybkiepolisy.pl.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę