Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Jak ubezpieczyć zabytkowy samochód?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Wielu fanów starych, zabytkowych  samochodów marzy o ich osiadaniu. Będąc właścicielem takiego auta, bierzemy też na siebie obowiązki do których należy m.in.: ubezpieczenie zabytkowego samochodu.  Jak ubezpieczyć zabytkowy samochód?

Kupno zabytkowego samochodu wiąże się z wydatkami. Być może, że kupując „kwadraciaka” (jak nazywano swego czasu Fiaty 125p) od właściciela, który przez lata trzymał go w garażu nie jest aż tak uciążliwe dla naszego budżetu – jednak utrzymanie takiego cacka, może już kosztować. Sama renowacja, czy remont już związana jest z wysokimi sumami. Do tego dochodzą koszty np. ubezpieczenia.

Gdzie można kupić ubezpieczenie zabytkowego samochodu?

Podobnie jak w przypadku standardowego ubezpieczenia OC komunikacyjnego zakres jest dla wszystkich aut taki sam. Decydująca powinna być zatem cena ubezpieczenia , która ze względu na oryginalność auta powinna być dobrana indywidualnie do każdego Klienta. Ponadto w przeciwieństwie  do właścicieli samochodów nie zabytkowych – nie musimy opłacać ubezpieczenia przez cały ok. Już sama nazwa wskazuje na to, że jest to ubezpieczenie zawierane na krótki okres, który związany jest przede wszystkim z udziałem klasyków  w różnego rodzaju paradach, zlotach, pokazach. Inną opcją w jest ubezpieczenie zabytkowego samochodu tylko na określoną liczbę przejechanych kilometrów. Ponadto warto też zorientować się, czy ubezpieczenie zabytkowego samochodu obejmuje również samochody  zmodyfikowane, czy ubezpieczyciel pokrywa szkody powstałe wtedy, gdy samochód stoi w garażu i czy polisa chroni auta wykorzystywane komercyjnie (najczęściej wypożyczane są one do ślubów lub innych imprez okolicznościowych).

Ubezpieczenie zabytkowego samochodu za pośrednictwem SzybkiePolisy.pl, gwarantuje właścicielom klasyków fachową pomoc i doradztwo w zakresie kupna polisy. Nasi eksperci pod numerem telefonu 732 707 777, czekają na Państwa pytania.

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę