Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Kiedy zgłosić szkodę?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Kiedy zgłosić szkodę? Nawet najdrobniejsza stłuczka może wywołać u kierowców różne emocje. Strach, stres, zdenerwowanie towarzyszą zwykle w przypadku każdego zdarzenia drogowego. Szybkiepolisy.pl podpowiedzą Ci ile masz czasu na zgłoszenie szkody.

Mówi się, że „czas to pieniądz”. W przypadku odszkodowań to pojęcie jest bardzo aktualne. Czy wiesz, że Twoje odszkodowanie może być obniżone lub niewypłacone, gdy w odpowiednim czasie nie poinformujesz lub spóźnisz się z poinformowaniem Towarzystwa Ubezpieczeniowego o powstaniu szkody? Nie poinformowanie od razu wiąże się z ryzykiem zmniejszenia odszkodowania. Ma to związek z możliwością powiększenia się szkody przez kolejne dni. W umowach ubezpieczeniowych zwykle znajduje się informacja, że poszkodowany na zgłoszenie całego zajścia ma np. 7 dni.

Stłuczka

Spisanie oświadczenia w przypadku niegroźnej stłuczki to najlepsze rozwiązanie. Bardzo ważne jest, by ten dokument został prawidłowo sporządzony. Oprócz wszystkich danych kierowców biorących udział w zdarzeniu trzeba również dokładnie opisać całą sytuacją i jednoznacznie wskazać sprawcę. Po spisaniu oświadczenie trzeba skontaktować się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym sprawcy.

Obecnie szkodę możesz zgłosić:

  • Telefonicznie,
  • Internetowo wypełniając specjalny formularz na stronie www ubezpieczyciela,
  • Osobiście w biurze u agenta,

Eksperci zauważają, że czasem uszkodzenia pojazdu są na tyle poważne, że wymagane jest holowanie samochodu. W tym przypadku należy natychmiast powiadomić ubezpieczyciela. Towarzystwo Ubezpieczeniowe od razu zareaguje i szybko zorganizuje pomoc drogową. Pamiętaj, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe współpracują z wieloma firmami pomocy drogowej. Szybka reakcja z Twojej strony pozwoli na szybką organizacją pomocy assistance.

Bez wątpienia zgłoszenie szkody przez internet to najlepsza i najpopularniejsza opcja wybierana przez kierowców. Formularz zgłoszeniowy można wysłać w każdej chwili.  Wybierając konkretnego ubezpieczyciela należy dokładnie sprawdzić wszystkie terminy zgłaszania szkody.

Eksperci Szybkiepolisy.pl pomogą Ci natomiast znaleźć najlepsze ubezpieczenie spełniające Twoje oczekiwania. Porównamy Ci oferty we wszystkich firmach. Skontaktuj się z nami i ciesz się z kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę