Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Ile kosztuje transport medyczny do kraju?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Można oficjalnie ogłosić sezon narciarski za otwarty. Miłośnicy białego szaleństwa wybierają stoki w kraju i za granicą. Największą popularnością cieszą się od lat Czechy, Słowacja i Włochy. Jazda na nartach to nie tylko frajda, ale również ryzyko kontuzji. Sprawdź ile kosztuje transport poszkodowanego do kraju.

Na stoku może wydarzyć się wszystko. Groźny upadek może skończyć się bolesną kontuzją lub np. złamaną nogą lub poważnym urazem kręgosłupa. W niektórych sytuacjach niezbędna jest specjalistyczna pomoc służb, które bezpiecznie przewiozą nas ze stoku do szpitala. Następnie specjalistyczny transport medyczny przewiezie nas do kraju.

Eksperci SzybkiePolisy.pl przypominają, że koszt akcji ratunkowej, transportu medycznego do kraju np. ze Słowacji może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za wypadki za granicą i udzieloną pomoc trzeba często zapłacić z własnej kieszeni. Warto więc zainwestować w kompleksowe ubezpieczenie narciarskie.

Zadbaj o ubezpieczenie turystyczne

Kupno ubezpieczenia turystycznego to jeden z obowiązków narciarzy przed wyruszeniem na stok. W ramach polisy za udzieloną pomoc zapłaci Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Świadczenia dotyczą m.in. transportu poszkodowanego do kraju.

Czym wykonywany jest transport medyczny do kraju?

Transport medyczny do kraju to opcja, gdzie poszkodowanemu musi zostać zorganizowany transport do kraju wraz z zapewnioną opieką medyczną podczas całej podróży. W zależności od rodzaju wypadku i obrażeń poszkodowany może być transportowany:

  • Ambulansem (przy mniejszych obrażeniach)
  • Samolotem pasażerskim (wraz z asystą medyczną)

Ile kosztuje transport medyczny?

Nie ma co ukrywać, że transport medyczny do kraju nie jest tani. Karetka z Włoch do Polski może kosztować ok. 7 tysięcy złotych. Transport z Austrii samolotem to koszt ok. 16 tysięcy zł. Oczywiście koszty mogą się różnić w zależności od rodzaju wypadku, obrażeń, zaleceń lekarza, środka transportu i odległości do kraju. Jedno jest pewne, że ubezpieczenie turystyczne, które pokrywa te koszty może okazać się nieocenione w razie niespodziewanego wypadku.

Uniknij niespodziewanych kosztów podczas zimowego wyjazdu. Zadbaj o kompleksowe ubezpieczenie dla narciarzy, które zapewni Ci najlepszą ochronę. W wyborze polisy pomogą Ci eksperci SzybkiePolisy.pl, którzy znajdą dla Ciebie ubezpieczenie, które spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania. Skontaktuj się z nami pod numerem 732 707 777.

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę