Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Krótkoterminowe Assistance

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Nie ważne, czy wybierasz się w  długą podróż zagraniczną, czy też podróżujesz często, ale na  krótszych trasach – w jednym i w drugim przypadku niezbędnym elementem każdego wyjazdu jest ubezpieczenie turystyczne oraz odpowiednie ubezpieczenie samochodu (OC, assistance, Auto Casco itp.) W przypadku wyjazdów kilkudniowych warto pomyśleć o polisie typu: krótkoterminowe Assistance.

Krótkoterminowe Assistance  – dla kogo?

Niezależnie od rodzaju wycieczki roczne ubezpieczenie turystyczne gwarantuje nam, że nie wrócimy z wycieczki z gigantycznym rachunkiem za koszty leczenia za granicą. To dla każdego wytrawnego turysty powinno być oczywiste i nie powinno stanowić żadnego momentu zastanowienia. Jeśli natomiast wybieramy się na kilkudniowy wypad za miasto  swoim samochodem, warto skorzystać z wariantu: krótkoterminowe  assistance, które wykupić można w tym samym zakładzie ubezpieczeń, co udziela nam ochrony np. OC komunikacyjne, czy ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczenie Assistance możemy wykupić u dowolnego ubezpieczyciela. Może być to samo towarzystwo, w którym wykupiliśmy ubezpieczenie Auto Casco lub OC, ale nie musi. Możemy dowolnie wybrać usługodawcę.

Krótkoterminowe Assistance  – co to jest?

Ubezpieczenie polega ona na tym, że w razie nagłego lub nieprzewidzianego wydarzenia na drodze ubezpieczyciel zapewni nam różnego rodzaju  pomoc. Ubezpieczenie Assistance działa od daty podpisania umowy i opłacenia składki, aż do momentu jej wygaśnięcia. Obejmować może bardo różne usługi, w zależności od tego jaką przyjęliśmy ofertę od Towarzystw, oraz od pakietu, na który się zdecydowaliśmy. Przed wyborem warto porównać zakres i cenę ubezpieczenia. Warto też orientować się, jakich usług naprawdę potrzebujemy, po co płacić za to, co nam na pewno się nie przyda?  Krótkoterminowe Assistance  podczas wyjazdu zapewnia komfort i bezpieczeństwo  w podróży samochodem – na weekend, wakacje, czy w czasie innych indywidualnych wyjazdów.  W przypadku okresu na jaki chcemy zawrzeć umowę z ubezpieczycielem   mamy zazwyczaj do czynienia z ilością : 7, 15, lub  30 dni. Standardowe assistance zawierane jest natomiast na okres jednego  roku.

Co może wchodzić w skład ochrony?

W skład takiego pakietu może wchodzić różnego rodzaju  pomoc drogowa, przykładowo od wymiany uszkodzonego  koła, poprzez dowiezienie paliwa na miejsce. Zakres assistance jest szeroki, i w zależności od potrzeb możemy modyfikować jego zakres. Krótkoterminowe Assistance  może również obejmować odszukanie właściwego warsztatu najbliżej lokalizacji, w której auto się zepsuło. Możemy również wykupić innego rodzaju pomoc, np. odwiezienie kierowcy i pasażerów do domu, pokrycie kosztów niespodziewanego powrotu z wakacji, spowodowanych uszkodzeniem samochodu.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu kompleksowego ubezpieczenia assistance? Skontaktuj się z naszymi ekspertami. Wejdź na www.szybkiepolisy.pl lub zadzwoń 732 707 777.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę