Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Likwidacja szkody komunikacyjnej – jak przebiega proces i na co się przygotować?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Likwidacja szkody komunikacyjnej. Codziennie na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków i stłuczek. Czasem chwila nieuwagi i samochód będzie wymagał naprawy u mechanika. Zastanawiałeś się jak sprawnie likwidować szkodę komunikacyjną? Szybkiepolisy.pl odpowiedzą na to pytanie.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe. Chroni ono kierowcę przed finansowymi konsekwencjami, gdy to właśnie on jest sprawcą wypadku lub kolizji. Zakres ochrony jest wszędzie taki sam i jest regulowany ustawowo. W Polsce funkcjonuje wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych oferujących polisy komunikacyjne. OC w wielu firmach różni się tylko ceną. Warto więc porównywać składki. Szybkiepolisy.pl pomogą Ci w tym. Możesz to zrobić w kilka chwil w kalkulatorze OC online lub skorzystaj z pomocy naszych ekspertów.

Co ze stłuczką?

Brałeś udział w stłuczce? Jeśli w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, to już na miejscu kolizji można rozpocząć cały proces likwidacji szkody. Gdy to Ty jesteś poszkodowany, to pamiętaj, by spisać oświadczenie o zdarzeniu drogowym i uzyskać numer polisy OC sprawcy. Pamiętaj, by spisane oświadczenie było poprawnie napisane. W tym dokumencie muszą się znaleźć takie informacje jak dane osób biorących udział w zdarzeniu, dane świadków, dokładny opis zdarzenia oraz dokumentacja fotograficzna.

Jak zgłosić szkodę?

Obecnie Towarzystwa Ubezpieczeniowe umożliwiają zgłoszenie szkody na kilka sposobów. Kierowcy najczęściej zgłaszają szkodę przez telefon. Można to także zrobić przez internet wypełniając specjalny formularz na stronie ubezpieczyciela. Przypominamy, że każda sprawa otrzymuje swój indywidualny numer na podstawie, którego można sprawdzać postępy.

Kiedy odszkodowanie?

Przepisy mówią, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma 30 dni na wypłatę odszkodowania. Niestety czasem jednak ustalenie odpowiedzialności trwa dłużej. Wtedy ubezpieczyciel ma 14 dni od dnia ustalenia odpowiedzialności.

Czasem kierowcy nie są zadowoleni z wysokości odszkodowania. Czy można coś z tym zrobić? Oczywiście od decyzji ubezpieczyciela można się odwołać. Ważne również jest, by zbierać wszystkie faktury i rachunki, które pomogą w uzyskaniu większego odszkodowania.

Wielu kierowców wybierając polisę OC sugeruje się tylko ceną. Innych interesuje też jak sprawnie przebiega cały proces likwidacji szkody. Pomocne mogą być fora internetowe, gdzie kierowcy opisują swoje przygody z ubezpieczycielem. Jeśli chodzi o najtańsze OC warto skorzystać z pomocy SzybkiePolisy.pl. Nasi eksperci porównają Ci ceny składek we wszystkich firmach.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę