Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Kto nie musi płacić za OC?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Wszyscy wiedzą, że ubezpieczenie komunikacyjne OC jest w Polsce obowiązkowe. Każdy zarejestrowany pojazd w Polsce musi posiadać ważne ubezpieczenie niezależnie o tego, czy porusza się po drogach lub od lat stoi nieużywany w garażu. W tym artykule sprawdzisz kto nie musi opłacać OC.

Nieużywany pojazd

Wielu miłośników motoryzacji miesiącami grzebie w garażu w swoim samochodzie. Ci, którzy znają się na mechanice sami chcą odrestaurować i zadbać o każdy szczegół w swoim samochodzie. Prace remontowe mogą trwać nawet kilka miesięcy. Czy jeśli samochód jest długo nieużywany, to można jakoś być zwolnionym z opłacania obowiązkowego OC?

Jak nie płacić za OC?

Istnieją dwa przypadki, w których nie trzeba płacić za OC. Chodzi tu m.in o zezłomowanie pojazdu lub zarejestrowanie samochodu na tzw. żółtych tablicach. Takie tablice przypisane są do samochodów zabytkowych. Okazuje się jednak, że nie tylko żółte tablice dają możliwość w przerwie ubezpieczeniowej. Nie trzeba opłacać OC także w przypadku pojazdu historycznego. Definicja mówi, że takim pojazdem oprócz samochodu z zamontowanymi żółtymi tablicami jest także pojazd, który ma co najmniej 40 lat. Może to być również pojazd, który ma co najmniej 25 lat, ale musi zostać uznany przez rzeczoznawcę za unikatowy i mający udokumentowane znaczenie w historii motoryzacji.

Wynika z tego, że jeśli masz 40 letni pojazd, możesz bez przeszkód wypowiedzieć OC i ponownie go ubezpieczyć, gdy postanowisz wyjechać na drogę. Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC to na taki pojazd można zawrzeć krótkoterminową umowę ubezpieczenia, która jednak nie będzie krótsza niż 30 dni.

Przypominamy, że jazda samochodem bez ważnego OC oznacza duże problemy. Kierowca samochodu osobowego za brak ważnej polisy może zapłacić nawet 4 tysiące złotych. Nie chcesz przepłacać za OC? Sprawdzaj oferty u wszystkich ubezpieczycieli. W porównaniu cen pomogą Ci eksperci z SzybkiePolisy.pl. Skontaktuj się z nami pod numerem 732 707 777 lub wejdź na www.szybkiepolisy.pl.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę