Jeśli nie chcesz być niemiło zaskoczony przez swojego ubezpieczyciela, przed podpisaniem umowy koniecznie musisz pamiętać o zapoznaniu się ze wszystkimi warunkami umowy i włączeniami odpowiedzialności, czyli z przypadkami, w których ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Kupno ubezpieczenia musi być świadomym wyborem. Dzięki temu unikniesz nieporozumień w przyszłości.
Czy jest sens kupować ubezpieczenie roweru?
Oczywiście. Różnych wydarzeń na drodze możemy spodziewać się o każdej porze dnia i nocy. I choć byśmy byli niewidomo jak zwinni, sprytni i na swoim koncie mamy setki przejechanych kilometrów, to wystarczy moment zagapienią, bądź nieuwagi i nieszczęście gotowe. Szczególnie tyczy się to osób, którzy za środek transportu wybierają rower. Rowerzyści w styczności z samochodem, lub z co gorsza samochodem ciężarowym nie mają żadnych szans, aby wyjść ze zdarzenia bez żadnych obrażeń. Czasem do wypadku może dojść z naszej winy. Duża prędkość, ostry zakręt to jedna z przyczyn upadku. W wyniku wielu niespodziewanych zdarzeń rowerzysta narażony jest na groźne kontuzje i uszkodzenie sprzętu. Warto więc zastanowić się nad kupnem ubezpieczenia dla rowerzystów.
Ubezpieczenie roweru jest w dużym stopniu zdublowaniem ochrony, którą prawdopodobnie już posiadasz!
Dlaczego? Dlatego, że szkody, które wyrządzisz osobom trzecim jadąc rowerem, mogą być pokryte z polisy OC w życiu prywatnym (ubezpieczalnia pokryje koszty na przykład lakierowania uszkodzonego przez nas samochodu ) Dzięki polisie, ubezpieczyciel zapłaci również
odszkodowanie z tytułu procentowego uszczerbku na zdrowiu (np. za potrącenie innej osoby). Ponadto, jeśli padniemy ofiarą włamania do naszego domu i zostanie ukradziony nam m.in. rower, odszkodowanie powinniśmy odszymać z polisy mieszkaniowej .
Ubezpieczenie roweru możemy rozszerzyć o ubezpieczenie bagażu podróżnego i ubezpieczenie casco roweru. W pierwszym przypadku przedmiotem ubezpieczenia bagażu jest bagaż podróżny przewożony tylko podczas użytkowania roweru. Bagaż może obejmować również części zamienne do roweru. Natomiast z kolei w przypadku ubezpieczenia w ramach casco roweru – ubezpieczamy się na wypadek jego uszkodzenia. Posiadając tego rodzaju polisę możemy liczyć nie tylko na wypłatę odszkodowania, ale również np. na pomoc w jego naprawie.
Obecnie na rynku coraz częściej pojawiają się produkty ubezpieczeniowe skierowane dla rowerzystów. Niezależnie od tego jaką aktywność rowerową uprawiasz w ramach ubezpieczenia rowerzysty zwróć uwagę m.in. na:
W wyborze ubezpieczenia dostosowanego do Twoich oczekiwań skontaktuj się z ekspertami SzybkiePolisy.pl. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą polisę na rynku. Wejdź na www.szybkiepolisy.pl lub zadzwoń 732 707 777.