Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

O czym musisz pamiętać ubezpieczając rower?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Jeśli nie chcesz być niemiło zaskoczony przez swojego ubezpieczyciela, przed podpisaniem umowy koniecznie musisz pamiętać o zapoznaniu się ze wszystkimi warunkami umowy i włączeniami odpowiedzialności, czyli z przypadkami, w których ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Kupno ubezpieczenia musi być świadomym wyborem. Dzięki temu unikniesz nieporozumień w przyszłości.

Czy jest sens kupować ubezpieczenie roweru?

 

Oczywiście. Różnych wydarzeń na drodze możemy spodziewać się o każdej porze dnia i nocy. I choć byśmy byli niewidomo jak zwinni, sprytni i na swoim koncie mamy setki przejechanych kilometrów, to wystarczy moment zagapienią, bądź nieuwagi i nieszczęście gotowe. Szczególnie tyczy się to osób, którzy za środek transportu wybierają rower. Rowerzyści w styczności z samochodem, lub z co gorsza samochodem ciężarowym nie mają żadnych szans, aby wyjść ze zdarzenia bez żadnych obrażeń. Czasem do wypadku może dojść z naszej winy. Duża prędkość, ostry zakręt to jedna z przyczyn upadku. W wyniku wielu niespodziewanych zdarzeń rowerzysta narażony jest na groźne kontuzje i uszkodzenie sprzętu. Warto więc zastanowić się nad kupnem ubezpieczenia dla rowerzystów.

 

Ubezpieczenie roweru  jest  w dużym stopniu zdublowaniem ochrony, którą prawdopodobnie już posiadasz!

 

Dlaczego? Dlatego, że szkody, które wyrządzisz osobom trzecim  jadąc rowerem, mogą być pokryte z polisy OC w życiu prywatnym (ubezpieczalnia pokryje koszty na przykład lakierowania uszkodzonego przez nas samochodu ) Dzięki polisie, ubezpieczyciel zapłaci również

odszkodowanie z tytułu procentowego uszczerbku na zdrowiu (np. za potrącenie innej osoby). Ponadto, jeśli padniemy ofiarą włamania do naszego domu i zostanie ukradziony nam m.in. rower, odszkodowanie powinniśmy odszymać z polisy mieszkaniowej .

 

Ubezpieczenie roweru możemy rozszerzyć o ubezpieczenie bagażu podróżnego i ubezpieczenie casco roweru. W pierwszym przypadku przedmiotem ubezpieczenia bagażu jest bagaż podróżny przewożony tylko podczas użytkowania roweru. Bagaż może obejmować również części zamienne do roweru. Natomiast z kolei w przypadku ubezpieczenia w ramach casco roweru – ubezpieczamy się na wypadek jego uszkodzenia. Posiadając tego rodzaju polisę możemy liczyć nie tylko na wypłatę odszkodowania, ale również np. na pomoc w jego naprawie.

Obecnie na rynku coraz częściej pojawiają się produkty ubezpieczeniowe skierowane dla rowerzystów. Niezależnie od tego jaką aktywność rowerową uprawiasz w ramach ubezpieczenia rowerzysty zwróć uwagę m.in. na:

  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym,
  • Ubezpieczenie NNW,
  • Rowerowe Casco,
  • Ubezpieczenie roweru w ramach polisy mieszkaniowej,

W wyborze ubezpieczenia dostosowanego do Twoich oczekiwań skontaktuj się z ekspertami SzybkiePolisy.pl. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą polisę na rynku. Wejdź na www.szybkiepolisy.pl lub zadzwoń 732 707 777.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę