Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Odpowiedzialność siłowni i klubu fitness

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

 • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
 • Najniższe ceny na rynku!
 • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Wraz z nowym rokiem przybywa członków w klubach fitness i siłowniach, którzy pragną poprawić swoją sylwetkę, kondycję i zdrowie. Wizyty na siłowni to dla wielu jedno z noworocznych postanowień, do którego zapał po kilku tygodniach mija. Czy zastanawialiście się za co odpowiada klub fitness? Poznaj więcej szczegółów.

Mówi się, że sport to zdrowie. Czasem jednak z siłowni lub klubu fitness wychodzimy z kontuzją, która wymaga pomocy lekarza specjalisty. Czy takie kluby odpowiadają za przykre niespodzianki, które spotkają klientów?

Kradzież

Nie ma chyba nic gorszego niż kradzież naszych rzeczy z klubowej szafki. Na tę okoliczność większość siłowni i klubów fitness w swoich regulaminach opisuje, że nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione w szafkach rzeczy. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia m.in. z art. 835 kodeksu cywilnego. Chodzi tu m.in. o umowę przechowania.

Zgodnie z przepisami klub zobowiązuje się do przechowania rzeczy i zachować je musi w stanie niepogorszonym. To, że często za korzystanie z szafki nie pobiera się żadnej opłaty, nie zwalnia klubu z odpowiedzialności.

Na temat braku ponoszenia odpowiedzialności za pozostawione rzeczy wypowiedział się Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który stwierdził, że takie stwierdzenie w regulaminach klubów jest niedozwolone.

Kontuzja

Profesjonalne sale do ćwiczeń, siłownie i kluby fitness dbają o sprzęt i opiekę nad klientami dzięki zatrudnieniu profesjonalnych trenerów. Oprócz tego wszystkie sprzęty w obiekcie są rozstawione tak, by korzystanie z nich było w pełni bezpieczne.

Niestety nawet w najlepiej zarządzanym klubie może dojść do kontuzji. Okazuje się jednak, że najczęściej kontuzji i innych urazów doznają osoby już doświadczone na siłowni, które często źle oceniają swoje umiejętności i nie chcą słuchać porad trenerów.

Jeżeli poszkodowany korzystał ze sprawnego sprzętu i był informowany jak dokładnie wykonać ćwiczenia, a mimo to nie zastosował się do zaleceń, to takie zdarzenie może zostać ocenione jako odmowę do wypłaty odszkodowania. Pamiętajmy jednak, że każdy wypadek jest badany indywidualnie.

Ubezpieczenie klubu fitness

Właściciele siłowni i klubów fitness powinni zadbać o kompleksowe ubezpieczenie swojego biznesu. Ważne jest, by wybrać zakres ochrony dobrany do swoich potrzeb i oczekiwań. Ubezpieczając klub można wybrać m.in. takie produkty ochronne jak:

 • Ubezpieczenie budynku lub wynajmowanego lokalu
 • Odpowiedzialność cywilna
 • Wyposażenie
 • Nakłady finansowe
 • Maszyny od szkód elektrycznych
 • OC klubu za szkody wyrządzone innym
 • OC najemcy

Prowadząc taki biznes warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Nigdy niewiadomo kiedy może dojść do niespodziewanego wypadku. Kontuzje i wypadki klientów wymagają często długiej przerwy w aktywności fizycznej i rehabilitacji. Oprócz tego sprzęt i inne wyposażenie nie jest tanie i w razie np. awarii, zalania lub innego zdarzenia może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji finansowych.

Eksperci SzybkiePolisy.pl dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu zadbają o najlepsze produkty ubezpieczeniowe dla klubów fitness i siłowni. Poznaj więcej szczegółów pod numerem 732 707 777.

Źródło: gazetaprawna.pl, SzybkiePolisy.pl

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

 • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
 • Najniższe ceny na rynku!
 • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę