Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Za co można otrzymać odszkodowanie z polisy OC?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Odszkodowanie z polisy OCW obecnych warunkach atmosferycznych nietrudno o wypadek lub stłuczkę. Niestety koszty związane z naprawą samochodu mogą być bardzo duże. Dzięki polisie OC masz pewność, że za wszystkie szkody zapłaci ubezpieczyciel sprawcy. Jakie koszty są pokrywane z OC? Poznaj więcej szczegółów.

Nie tylko naprawa

Codziennie na polskich drogach dochodzi do kolizji. Sprawca uderzył w Twój samochód doprowadzając do poważnych uszkodzeń samochodu?  Po stłuczce masz prawo do pokrycia wszelkich szkód z polisy OC sprawcy. Pamiętaj, że nie tylko za rachunek z warsztatu zapłaci ubezpieczyciel.

Przypominamy, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe sprawcy musi zwrócić Ci wszystkie koszty związane z zaistnieniem wypadku komunikacyjnego. Chodzi tu m.in. o pokrycie kosztów związanych z holowaniem samochodu i transportu do warsztatu oraz oględzin i załatwieniem wszystkich formalności. Pamiętaj, że wszystkie te koszty muszą być niezbędne w danej sytuacji.

Holowanie

Potrzebujesz holowania, ale nie jest to aż tak pilna sprawa? Dowiedz się, czy ubezpieczyciel ma podpisaną umowę z firmami zajmującymi się holowaniem i parkingiem uszkodzonych pojazdów. Jeśli tak to możesz skorzystać z bezgotówkowego rozliczenia tej usługi. Przed tym jednak upewnij się, czy TU zamierza rzeczywiście przyjąć tę czynność i czy w razie odmowy nie wystawi dużego rachunku.

Auto zastępcze dla każdego

Twój samochód jest uszkodzony i nie nadaje się do dalszej jazdy? Auto zastępcze jest przeznaczone dla każdego, kto wskutek kolizji lub wypadku nie może skorzystać z własnego pojazdu.

Wymogów co do auta zastępczego jest kilka. Towarzystwo Ubezpieczeniowe może odmówić Ci zwrotów za wynajem auta zastępczego gdy:

  • Pojazd uszkodzony może być zastąpiony przez inny pojazd poszkodowanego. Bardzo ważna jest tutaj podobna charakterystyka pojazdów.
  • Pojazd zastępczy będzie użytkowany przez osoby trzecie
  • Pojazd zastępczy będzie wykorzystywany do innych celów niż codzienne funkcjonowanie poszkodowanego

Pamiętaj, że pojazd zastępczy musi być tej samej klasy co pojazd uszkodzony.  Wynajęcie takiego pojazdu może trwać tylko do czasu naprawienia uszkodzonego pojazdu lub do czasu zakupu innego, ale nie dłużej niż do dnia wypłaty odszkodowania.

Brałeś udział w wypadku lub kolizji drogowej? Szkody po Twojej stronie są bardzo duże? Pamiętaj, by w zgłaszaniu swoich roszczeń przedstawić wszystkie dowody, które pomogą w wypłacie odszkodowania. Zbieraj wszystkie rachunki i faktury za naprawy i pojazd zastępczy. SzybkiePolisy.pl pomogą Ci natomiast znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC. Porównamy Ci oferty we wszystkich firmach. Po więcej szczegółów wejdź na www.szybkiepolisy.pl lub zadzwoń 732 707 777.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę