Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Co z odszkodowaniem za zniszczone narty?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Miłośnicy białego szaleństwa nie mogą się już doczekać wyjazdu na stok. Przez ostatnie miesiące trwały już przygotowania do sezonu. Przygotowanie sprzętu to jedna z kluczowych kwestii w organizacji narciarskiego wyjazdu. Czy istnieje produkt ubezpieczeniowy, który obejmie ochroną np. Twoje narty? Sprawdź to.

Sprzęt nie jest tani

Jazda na nartach to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych Polaków. Nie ma jednak co ukrywać, że sprzęt narciarski nie jest tani. Komplet sprzętu może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji oraz stopnia zaawansowania narciarza.

Ubezpieczenie

Świadomość ubezpieczeniowa Polaków z każdym rokiem jest coraz większa. Narciarze zdają sobie sprawę z zagrożeń na stoku i chętniej wykupują ubezpieczenie narciarskie. Ubezpieczając siebie na wypadek niespodziewanych wypadków warto również zadbać o polisę, która obejmuje ochroną nasz sprzęt narciarski.

Eksperci SzybkiePolisy.pl przypominają, że ubezpieczając sprzęt narciarski należy zwrócić uwagę na to czy ochronie ubezpieczeniowej podlegają szkody w sprzęcie w wyniku kradzieży lub np. zajścia lawiny. Pamiętaj, że nie dostaniesz odszkodowania za skradziony sprzęt, gdy był on przetrzymywany w nieodpowiednim miejscu.

Ubezpieczenie nie zwalnia Cię z myślenia

Posiadanie nawet kompleksowego ubezpieczenia narciarskiego nie oznacza, że już nic od Ciebie nie zależy. Mylisz się. Towarzystwa Ubezpieczeniowe będą wymagać od Ciebie odpowiedniego dbania i pilnowania sprzętu. Odszkodowanie możesz otrzymasz m.in. za:

  • Skradziony sprzęt pozostawał pod naszą bezpośrednią opieką
  • Narty itp. Zostały zostawione u naszego przewoźnika i posiadamy kwit potwierdzający jego nadanie
  • Sprzęt został zostawiony w odpowiedniej przechowalni
  • Nasz sprzęt został skradziony z zamkniętego pomieszczenia, pojazdu pod warunkiem, że pozostawał dobrze ukryty

Co może zawierać ubezpieczenie narciarskie?

Polisa może obejmować m.in. sprzęt narciarski, narty, snowboard itp. na wypadek zniszczenia, uszkodzenia i zaginięcia. Oprócz tego polisa obejmuje wypadek samochodowy, autokarowy, lotniczy, złe ulokowanie sprzętu przez przewoźnika, nieszczęśliwy wypadek, kradzież z włamaniem i rabunek to sytuacje, w których ubezpieczyciel również wypłaci odszkodowanie.

Na jakiej podstawie wyliczane jest odszkodowanie?

W zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego przygotowana na początku jest wycena sprzętu, który został uszkodzony lub skradziony. Pod uwagę brane są takie czynniki jak m.in. koszt naprawy sprzętu w profesjonalnym serwisie na podstawie faktury wystawionej przez serwis. W przypadku skradzionego sprzętu ubezpieczyciel musi ustalić jego wartość na podstawie aktualnej ceny na rynku.

Zadbaj o kompleksowe ubezpieczenie na narty wraz z opcją chroniącą sprzęt. Skontaktuj się z naszymi ekspertami pod numerem 732 707 777 lub wejdź na www.szybkiepolisy.pl.

 

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę