Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Pakiet OC i AC

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Pakiet OC i AC, czyli jak płacić mniej. Nawet kupując obowiązkowe OC razem z NNW komunikacyjnym można dostać zniżkę w OC. Zasad jest tak, że kupując Pakiet OC/AC dostaje się dodatkową zniżkę.

Zakłady ubezpieczeń stosują różne   tricki, aby to właśnie na ich ofertę klient zwrócił uwagę. Przy obecnym szalejącym wzroście cen komunikacyjnego ubezpieczenia OC, warto zastosować kilka sztuczek, by choć trochę obniżyć składkę.  Firmy ubezpieczeniowe  przy obliczaniu ceny składki za OC, biorą pod uwagę kilka rzeczy. Jedną z nich jest wiek właściciela zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Od tego ile lat ma właściciel zależy cena składki. Dlaczego? Dlatego, że młodzi ludzie nie mają jeszcze takiego doświadczenia jak ich koledzy „po fachu”, którzy kierują już kilka – kilkanaście lat. Ubezpieczyciel za brak doświadczenia stosuje zwyżkę, gdyż ryzyko kolizji jest o wiele większe niż w przypadku kierowców. Dlatego warto do dowodu rejestracyjnego wpisać kogoś, kto ma już wypracowane zniżki. To jeden ze sposobów, aby obniżyć składki za ubezpieczenie samochodu.

Innym sposobem  na zniżki przy ubezpieczeniu OC jest kupno ubezpieczenia OC w tak zwanym pakiecie. Na obniżki możemy liczyć przy zakupie ubezpieczenie OC i AC jednocześnie.  Prawdą jest, że przy wyborze ubezpieczenia należy kierować się nie tylko ceną, bo pakiet OC i AC zawiera takie zapisy, które mogą znacznie zmniejszyć wysokość odszkodowania. Jednak mając na uwadze indywidualne potrzeby warto porównać oferty w kilku TU. Z pewnością znajdzie się taki zakład, który w oparciu o nasze indywidualne potrzeby, przedstawi ofertę z satysfakcjonująca nas ceną. Oczywiście ważne jest by wiedzieć co wchodzi w skład takiego ubezpieczenia.

Nie tylko ubezpieczyciel musi ściśle stosować się do wyszczególnionych zasad. Jako osoba ubezpieczona również przejmujesz na siebie prawa i obowiązki ubezpieczonego. I więcej wiesz na temat produktu, który kupujesz tym mniejsze będzie Twoje zaskoczenie w przypadku kiedy dojdzie do szkody i jej likwidacji. Najlepszym sposobem będzie  zapoznanie się warunkami ogólnymi umowy, którą podpisujesz.

W ramach oferty: pakiet OC i AC  zakłady ubezpieczeń  proponują warianty ochrony, które nie koniecznie musimy mieć. Rezygnując z nich jednocześnie obniżamy składkę. Jednak należy podkreślić że decyzja zawsze należeć będzie do Ciebie, Ty bowiem wiesz co jest dla Ciebie najkorzystniejsze. Pamiętaj też, że bardzo ważną rzeczą jest sposób  likwidacji szkody – naprawa w autoryzowanym warsztacie to droższa opcja.  Warto jednak wziąć ją pod uwagę  w przypadku nowych, drogich modeli samochodu. Co prawda wypłata na podstawie kosztorysu oznacza niższą składkę, ale daje jednocześnie niższą jakość świadczeń.

Oferty ubezpieczenia OC w tym Pakiet OC/AC należy szukać wśród najszerszej  grupy zakładów ubezpieczeń. Nasz strona oferuje propozycje ponad 20 Towarzystw Ubezpieczeniowych, z których wybierzemy tę która spełniać będzie Twoje indywidualne potrzeby, a także będzie atrakcyjna pod względem ceny składki. W przypadku dodatkowych pytań, nasi agenci zapewniają poradę.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Tagi:

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę