Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Jakie są limity w ubezpieczeniach turystycznych?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

 • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
 • Najniższe ceny na rynku!
 • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Pomimo tego, że sezon letni się skończył wiele osób planuje egzotyczne wakacje pod koniec roku. Dzięki dostępności ofert last minute można za niewielkie pieniądze spędzić czas w niesamowitym miejscu z dala od niskich temperatur i śniegu. Planując wakacje nie można zapominać o ubezpieczeniu. Oprócz dobraniu ochrony do swoich potrzeb trzeba konieczne sprawdzić wszystkie warunki zawarte w OWU. Znajomość tego dokumentu pozwala uniknąć nieporozumień w razie niespodziewanych zdarzeń.

Ogólne warunki ubezpieczenia (OWU) opisują wszystkie zdarzenia, za które odpowiedzialność ponosi Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Znajdują się tam również opisane zasady jakich przestrzegać musi klient. Pamiętaj, że wiedza tylko na temat ceny składki i wysokości sumy ubezpieczenia może nie wystarczyć. Warto sprawdzać wszystkie limity jakie nakłada ubezpieczyciel.

Najczęstsze limity dotyczą:

 • Ubezpieczenia kosztów leczenia i ratownictwa. W tym przypadku limity mogą dotyczyć zabiegów stomatologicznych, naprawy okularów lub protez, pomocy medycznej osobie w ciąży do określonego tygodnia, kosztów leczenie ambulatoryjnego lub transportu osoby zmarłej.
 • Ubezpieczenie Assistance. W Assistance trzeba zwrócić szczególnie uwagę na limity związane z kosztami zakwaterowania chorego na czas rekonwalescencji, kosztów przyjazdu i pobytu bliskiej osoby z rodziny, opieka nad dziećmi lub opieka tłumacza.
 • OC. Ubezpieczenie OC gwarantuje nam pokrycie kosztów za szkody wyrządzone innej osobie. W przypadku szkód majątkowych mogą występować limity. Dotyczą one limity szkody w mieniu (np. 10% sumy ubezpieczeniowej). Jeśli mowa o limitach to koniecznie dowiedz się o franszyzie integralnej oraz o kwocie poniżej której ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za szkody.
 • NNW. Limity w ubezpieczeniu NNW wśród klientów wzbudzają najwięcej kontrowersji. TU w umowie zawierają tabelę urazów i procentowy uszczerbek na zdrowie. Właśnie od tego jest ustalana wysokość odszkodowania.
 • Ubezpieczenie bagażu. W kwestii ubezpieczenia bagaży trzeba wiedzieć, że limity i franszyza integralna może być nakładana na szkody w bagażu takich akcesoriów jak kosmetyki, środki higieniczne i sprzęt elektroniczny.

Wybór kompleksowej polisy turystycznej to gwarancja bezpieczeństwa podczas wakacji. Nie wiesz jak znaleźć najlepszą polisę na rynku? Skorzystaj z pomocy ekspertów SzybkiePolisy.pl, którzy doradzą i odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne. Zadzwoń pod numer 732 707 777 lub wejdź na www.szybkiepolisy.pl.

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

 • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
 • Najniższe ceny na rynku!
 • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę