Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Szkolne NNW to nie zawsze najlepsza ochrona

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Bezpieczeństwo dziecka podczas wakacji, zajęć w szkole i na osiedlowym podwórku najbardziej interesuje rodziców. Ochronę w wielu przypadkach ma zapewniać szkolne NNW. Okazuje się jednak, że to ubezpieczenie nie zapewnia dziecku kompleksowej ochrony. Na co zwrócić szczególną uwagę?

O tym, że szkolne NNW wymaga zmian przedstawiamy sytuację Pana Andrzeja. Jego syn podczas przerwy niefortunnie upadł i doznał poważnego złamania nogi. W ramach polisy szkolnej NNW zostało wypłacone odszkodowanie, które okazało się bardzo niską kwotą.

Rzecznik Finansowy opublikował w ostatnim czasie raport z którego wynika, że niskie składki, niskie sumy ubezpieczenia i niskie świadczenia z NNW szkolnego sprawiają, że rodzice są rozczarowani takimi ofertami ubezpieczeniowymi. Okazuje się, że rodzice nie są świadomi jak wygląda zakres szkolnego NNW. Następnie podczas wystąpienia szkody okazuje się, że polisa jest jednym wielkim rozczarowaniem jeśli chodzi o wypłacone odszkodowanie. Na co więc zwrócić szczególną uwagę?

Suma ubezpieczenia

Z raportu wynika, że bardzo dużym problemem  w szkolnym NNW jest niska suma ubezpieczenia. Temat zapłacenia składki pojawia się często na pierwszym wrześniowym zebraniu w szkole. Rodzice płacą często nie sprawdzając wszystkich warunków.

Brak wiedzy

Okazuje się, że wiele osób, którzy do Rzecznika Finansowego zgłaszają sprawy dotyczące szkolnego NNW nie posiadają podstawowej wiedzy jak te ubezpieczenia działają. Załóżmy, że zawieramy ubezpieczenie, gdzie suma ubezpieczenia wynosi np. 20 tys. zł. Za np. złamaną rękę lub nogę ubezpieczyciel według tabeli wypłaci 1-5 % sumy ubezpieczenia. Oznacza to, że takie zdarzenie możemy otrzymać np. 500 zł co jest kwotą bardzo małą.

Sprawdzaj ograniczenia

NNW szkolne tak samo jak każdy inne produkt ubezpieczeniowy trzeba dokładnie sprawdzić. Przeczytanie OWU i sprawdzenie zakresu ochrony to podstawa. Sprawdzaj zawsze wszystkie zapisy. Ubezpieczyciele stosują czasem różne „sztuczki” w tworzonych dokumentach. Szczególnie dotyczy to czasu trwania wypłacanych świadczeń. Warto wiedzieć, czy pieniądze będą wypłacane przez cały okres choroby, czy też tylko do końca obowiązywania umowy.

Mało jasny kanał sprzedaży

Rodzice o szkolnym NNW dowiadują się często na szkolnej wywiadówce, gdzie takie ubezpieczenie przedstawia się jako te obowiązkowe. Nic bardziej mylnego. Obowiązkowo ubezpieczyć należy dziecko podczas zagranicznej wycieczki. Taka polisa musi obejmować m.in. koszty leczenia.

Przypominamy, że polisa NNW oferowana przez szkołę nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Przywiązuj większe zainteresowanie odnośnie szkolnych polis. Jeśli wiesz, że oferta szkolnego NNW nie spełnia Twoich oczekiwań możesz sam indywidualnie ubezpieczyć dziecko. Ile kosztuje taka polisa? Sprawdź już dziś. Eksperci SzybkiePolisy.pl sprawdzą i znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę na rynku. Po więcej szczegółów zadzwoń 732 707 777 lub wejdź na www.szybkiepolisy.pl.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę