Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Ubezpieczenie dla rowerzysty Bielawa

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Wiosna w pełni, więc większość z nas postanawia więcej czasu spędzić na dworze. Część z nas biega, część jeździ na rowerze. W przypadku tej drugiej czynności warto się odpowiednio zabezpieczyć. Nie tylko kask czy lampki. Ubezpieczenie dla rowerzysty Bielawa także może być forma zabezpieczenia.

Polisa Casco działatak samo jak w przypadku ubezpieczeń samochodowych. Chroni nas ona od strat wyrządzonych na skutek kradzieży lub uszkodzenia naszego pojazdu. Decydując się na taką polisę należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Dla firm ubezpieczeniowych ważne jest to, gdzie nasz rower jest przechowywany. Jest on uznawany za tzw. mienie ruchome (ruchomość domową) i często objęty jest ubezpieczeniem mieszkania lub domu od kradzieży z włamaniem. By ubezpieczenie było przydatne, nasz jednoślad powinien być trzymany w pomieszczeniu zamkniętym – domu, garażu lub piwnicy. Zdarza się, że firmy określają dodatkowe warunki, np. konieczność zamykania pomieszczeń na minimum dwa zamki.

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów ubezpieczeń OC. Istnieją również takie adresowane tylko dla rowerzystów. Ich celem jest ochrona w razie wyrządzenia szkody osobom trzecim podczas poruszania się przez nas rowerem. Poszkodowany otrzyma środki w przypadku okaleczenia lub zniszczenia przez nas wyrządzonego np. zarysowania karoserii czy urwania lusterka.
Wypłata odszkodowania z polisy NNW nastąpi, gdy rowerzysta odniesie poważny, trwały uszczerbek na zdrowiu lub w przypadku jego śmierci. Do nieszczęśliwych wypadków zalicza się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, przykładem może być potrącenie rowerzysty przez kierowcę auta. To, w jakim stopniu nasze zdrowie uległo uszczerbku, ocenia komisja lekarska tuż po zakończeniu leczenia.

Ubezpieczenie dla rowerzysty Bielawa

Chcesz kupić ubezpieczenie rowerzysty w Bielawa? Skontaktuj się z nami!

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę