Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Ubezpieczenie krótkoterminowe – na czym polega i dla kogo jest przeznaczone?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Ubezpieczenie OC kierowcą kojarzy się z obowiązkowym ubezpieczeniem zawieranym na 12 miesięcy. Czy wiesz, że istnieje także ubezpieczenie krótkoterminowe OC, które zawierane jest zwykle na okres 30 dni? Na czym to polega i dla kogo jest przeznaczona taka ochrona?

Ubezpieczenie krótkoterminowe

Z ubezpieczenie krótkoterminowego korzystają często właściciele zabytkowych pojazdów, którzy tylko kilka razy w roku decydują się na przejażdżkę swoim klasykiem. Ciekawostką jest to, że taka polisa w przeliczeniu na cały rok może okazać się mniej opłacalna niż „zwykłe” ubezpieczenie OC na 12 miesięcy.

Jaki jest zakres i przedmiot ubezpieczenia?

Krótkoterminowe ubezpieczenie OC to gwarancja wypłaty odszkodowania osobie, która została poszkodowana w wypadku komunikacyjnym. Spowodowałeś szkodę swoim zabytkowym pojazdem? Dzięki krótkoterminowemu OC za wszystkie szkody wyrządzone innej osobie zapłaci Twój ubezpieczyciel. O czym jednak należy pamiętać? Ubezpieczenie krótkoterminowe jest polisą, której nie trzeba wypowiadać.

Dla kogo krótkoterminowe ubezpieczenie OC?

Ogólna zasada jest taka, że krótkoterminowe ubezpieczenie jest przeznaczone dla właścicieli pojazdów, które:

  • Zarejestrowane są czasowo,
  • Zarejestrowane są za granicą,
  • Są pojazdami wolnobieżnymi oprócz ciągników rolniczych,

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ubezpieczenie krótkoterminowe przeznaczone jest dla właścicieli samochodów zabytkowych oraz dla właścicieli komisów samochodowych pośredniczących w kupnie i sprzedaży pojazdów mechanicznych, w zakresie pojazdów przeznaczonych do kupna lub sprzedaży.

Ubezpieczenie krótkoterminowe zawiera się na okres nie krótszy niż 30 dni i nie dłuższy niż 12 miesięcy. Jeśli chodzi o pojazdy wolnobieżnie, to umowę można zawsze na okres nie krótszy niż 3 miesiące. Oprócz tego przypominamy, że jeśli chodzi o pojazdy zarejestrowane w innym kraju Unii Europejskiej, który ma być zarejestrowany docelowo w Polsce, umowa ubezpieczeniowa może być zawarta tylko raz na okres 30 dni.

Szybkiepolisy.pl pomogą Ci znaleźć najlepsze ubezpieczenie krótkoterminowe. Na wszystkie pytania odpowiemy pod numerem telefonu 732 707 777 lub zapraszamy do kontaktu mailowego na adres info@szybkiepolisy.pl.

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę