Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Ubezpieczenie na raka

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

 • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
 • Najniższe ceny na rynku!
 • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym trzeba zadbać o swoje zdrowie i przyszłość bliskich. Choroby, śmierć bliskich to trudny temat do polecania i reklamowania w produktach ubezpieczeniowych. Towarzystwa Ubezpieczeniowe w Polsce coraz częściej oferują swoim klientom ubezpieczenia na raka. Czym wyróżnia się taka polisa?

Popularność takiej ochrony wzrasta wraz z publikowanymi co jakiś czas statystykami. Okazuje się, że ponad 150 tysięcy Polaków dowiaduje się, że ma raka. Ogólna liczba zachorowań w ciągu 23 lat wzrosła prawie dwukrotnie. Dodatkowo eksperci prognozują, że w kolejnych latach dodatkowo zachoruje ok. 1,5 tysiąca rocznie. Statystyki i tryb życia sprawiają, że o takim ubezpieczeniu myślą coraz młodsze osoby. Czy warto zainwestować w takie ubezpieczenie?

Eksperci uważają, że ubezpieczenie na raka to nowa forma tzw. „życiówki”. Osoby decydujące się na takie ubezpieczenie po prostu boją się choroby i chcą zabezpieczyć się finansowo na czas leczenia. Chorzy zdają sobie sprawę, że w przypadku raka nie można do końca liczyć na powszechną służbę zdrowia. Leki, zabiegi, chemioterapia jest kosztowna i bardzo może nadszarpnąć domowy budżet.

Co oferują ubezpieczyciele?

W Polskie kilka Towarzystw Ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenie na raka. Produkt ten skierowany jest do świadomych klientów, którzy wiedzą, że w biegiem lat wzrasta ryzyko zachorowania na nowotwór. Choroba nie tylko niszczy organizm, ale także skutecznie czyści konto. Leczenie jest drogie, a dodatkowe fundusze od ubezpieczyciela mogą się przydać.

Na co zwrócić uwagę?

Wybór takiego ubezpieczenie musi być przede wszystkim przemyślany. Oferty w firmach mogą się znacząco różnić. Sprawdź dokładnie dostępne warianty ochrony, podstawowe świadczenia i dostępne dodatki. Szczególną uwagę zwróć na:

 • Wysokość sumy ubezpieczenia,
 • Zakres ochrony (sprawdź co oferuje Ci ubezpieczenie, a czego nie zapewni Ci powszechna służba zdrowia),
 • Lista placówek z których możesz skorzystać w ramach ubezpieczenia,
 • Wysokość składki (Dowiedz się na jakiej zasadzie wyliczana jest wysokość składki i czy nie zwiększa się ona wraz z Twoim wiekiem),
 • Dostępność środków finansowych (tutaj należy sprawdzić kiedy po zdiagnozowaniu nowotworu możesz skorzystać z pieniędzy),
 • Katalog wyłączeń (ubezpieczyciele w umowie konkretnie wskazują za jakie nowotwory wypłacą pieniądze),

Szukając odpowiedniego ubezpieczenia dokładnie zapoznaj się ze wszystkimi zapisami zawartymi w OWU. Znajomość tego dokumentu pomoże uniknąć nieporozumień w przyszłości. Nie podejmuj decyzji pochopnie. W razie wątpliwości skorzystaj z pomocy ekspertów i agentów, którzy udzielą Ci wszystkich niezbędnych informacji.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

 • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
 • Najniższe ceny na rynku!
 • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę