Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Jak ubezpieczyć mieszkanie i sprzęty w nim umieszczone?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Ubezpieczenie mieszkania to wbrew pozorom nie jest łatwa sprawa. Na co dokładnie zwrócić uwagę? Jak ubezpieczyć wszystkie drogie sprzęty znajdujące się w mieszkaniu? W tym artykule postaramy się podpowiedzieć Ci jak ubezpieczyć mieszkanie.

Jak ubezpieczyć mieszkanie?

Obecnie, by znaleźć najlepsze ubezpieczenie mieszkania trzeba się trochę natrudzić. Oferta polis mieszkaniowych jest bardzo bogata. By znaleźć najlepszą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania należy skorzystać z pomocy ekspertów. Szybkiepolisy.pl pomogą Ci kompleksowo ubezpieczyć Twoje mieszkanie.

Ubezpieczając dom lub mieszkanie może pojawić się kilka pojęć, które nie zawsze mogą być znane. Co w umowach ubezpieczeniowych oznaczają „mury”, „stałe elementy wyposażenia” i „ruchomości domowe”?
Mury to nic innego jak mieszkanie, lokal i budynek, który chcesz objąć ochroną ubezpieczeniową.
Stałe elementy wyposażenia to elementy wyposażenia wnętrza, które są na stałe przytwierdzone do lokalu. Mogą to więc być m.in. instalacje i urządzenia wodnokanalizacyjne, instalacje elektryczne, grzewcze, wbudowane meble, meblościanki, zabudowa kuchenna, kominki, alarmy, drzwi wejściowe, okna, pokrycia ścian, sufitów i podłóg oraz urządzenia przeciwpożarowe.

Ruchomościami domowymi nazywane są sprzęty i rzeczy, które są własnością ubezpieczonego. Ruchomościami domowymi mogą być sprzęty, które pomagają w prowadzeniu domu. Zaliczymy do tego m.in. meble, dywany, sprzęt AGD RTV, turystyczny, sportowy, audio, komputery, laptopy, aparaty fotograficzne itp.
Eksperci Szybkiepolisy.pl radzą, by przed podpisaniem umowy należy dokładnie sprawdzić sumę ubezpieczenia. Od niej zależy wysokość odszkodowania. Wszystkie informacje na temat sumy i zakresu ubezpieczenia znajdują się w OWU.
Decydując się na ubezpieczenie domu lub mieszkania często wybierany jest zakres ochrony, który dotyczy niespodziewanych zdarzeń losowych, rabunku, kradzieży z włamaniem, dewastacji mienia. Tylko kompleksowe ubezpieczenie pozwoli spać spokojnie.

Pamiętaj, że nawet w najszerszym zakresie ochrony istnieją zapisy za które Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności. Odszkodowania możesz nie otrzymać, gdy szkoda powstała przez Twoje niedopatrzenie, nierozważne działanie, zaniechanie lub rażące niedbalstwo. Wszystkie informacje na temat wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela znajduje się w OWU w katalogu wyłączeń. Znajomość tego dokumentu może oszczędzić wielu nieporozumień w przyszłości.

Zadbaj o kompleksowe ubezpieczenie mieszkania i sprzętów w nim umieszczonych. W znalezieniu najlepszej oferty pomogą Ci eksperci Szybkiepolisy.pl. Możesz liczyć zawsze na profesjonalną pomoc w każdej sytuacji. Skontaktuj się z nami – 732 70 7777 – i poznaj więcej szczegółów na temat ochrony domu lub mieszkania.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę