Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Ubezpieczenie myjni samochodowej

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Dziś dzień mycia samochodów. Czysty pojazd to wizytówka kierowcy. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat tego co zrobić, gdy pojazd zostanie uszkodzony w myjni samochodowej. Co z ubezpieczeniem i odszkodowaniem?

Oddając samochód do myjni samochodowej oczekujesz, że grupa profesjonalistów zadba o to, byś mógł wyjechać na drogę czystym, zadbanym pojazdem, który przeszedł fachową kosmetykę karoserii. Co jednak zrobić, gdy dojdzie do niespodziewanego wypadku i Twój pojazd zostanie uszkodzony?

Na początek czytaj regulamin

Przed oddaniem samochodu do myjni przeczytaj dokładnie regulamin. Znajdziesz tam informacje o tym jakie musisz spełnić obowiązki przed wykonaniem usługi. Może chodzić m.in. o zdemontowanie anteny lub złożenie lusterek. W momencie, gdy dojdzie do uszkodzenia pojazdu pomimo tego, że zastosowałeś się do wytycznych wówczas możesz ubiegać się o odszkodowanie od właściciela myjni.

Przypominamy, że to na Tobie jako poszkodowanym spoczywa obowiązek udowodnienia, że to właśnie w myjni doszło do powstania szkody. Warto więc sporządzić dokumentację fotograficzną.

Likwidacja szkody z AC?

Twoje auto zostało uszkodzone na myjni, a Ty postanawiasz naprawić pojazd z polisy AC? Eksperci zaznaczają, że w tym przypadku nie ma się pewności, że odszkodowanie zostanie wypłacone. Towarzystwo Ubezpieczenie może powiedzieć, że Ty jako właściciel nie zachowałeś należytej ostrożności i nie zapoznałeś się z regulaminem. W tej sytuacji możesz zostać oceniony jako osoba, która przyczyniła się do tego wypadku.

Jesteś właścicielem myjni samochodowej

Przedstawmy teraz inną sytuację. Załóżmy, że jesteś właścicielem myjni samochodowej i podczas wykonywania usługi nastąpiła awaria sprzętu. Szuszarka lub inny element wyposażenia lokalu spadł na samochód poważnie go uszkadzając. Pewne jest, że jesteś odpowiedzialny za powstanie szkody. W przypadku braku ubezpieczenia za wszystko będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie OC myjni samochodowej

Jest jednak rozwiązanie. Ubezpieczenie OC prowadzonej działalności gospodarczej, które zwykle jest dostępne w pakietach dla małych i średnich przedsiębiorstw oznacza, że za powstałe szkody zapłaci Twój ubezpieczyciel.

Prowadząc myjnię samochodową warto też ubezpieczyć swój lokal i sprzęt. Dzięki temu uzyskasz odszkodowanie, które pozwoli Ci na naprawę zniszczonych maszyn.

Odpowiednie ubezpieczenie może okazać się nieocenione podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Wypadki w np. myjni samochodowej mogą doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji finansowej. Sprawdź ile kosztuje polisa. Skontaktuj się z ekspertami SzybkiePolisy.pl. Zadzwoń pod numer 732 707 777 lub wejdź na www.szybkiepolisy.pl.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę