Każdy kierowca w Polsce wie, że ubezpieczenie komunikacyjne OC jest w Polsce obowiązkowe. Ostatnie podwyżki sprawiły, że najlepszym sposobem na tanie OC jest porównywanie składek we wszystkich firmach. Chcesz zmienić dotychczasowego ubezpieczyciela? Sprawdź kiedy można to zrobić i jak sprawnie wypowiedzieć umowę OC.
Przepisy jasno określają dokładny zakres i sumy w komunikacyjnym ubezpieczeniu OC. Okazuje się, że w obowiązkowym OC zakres i suma w każdej firmie jest taka sama. Dlaczego więc cena w poszczególnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych mogą się od siebie znacząco różnić? TU indywidualnie wyliczają składki i oferują klientom zniżki lub zwyżki. To oznacza, że cena może się zmieniać w zależności od TU.
Po wielu latach opłacania składek uznałeś, że czas na zmianę dotychczasowego ubezpieczyciela? Polisa komunikacyjna OC zawierana jest na 12 miesięcy. Po tym czasie Towarzystwa Ubezpieczeniowe przedłużają polisę automatycznie. Chcesz zmienić TU? Możesz to zrobić nie później niż jeden dzień przed upływem obowiązującej umowy. Eksperci SzybkiePolisy.pl zaznaczają, by z decyzją nie czekać na ostatnia chwilę. Warto wcześniej sprawdzić ceny we wszystkich firmach.
Co się stanie, gdy nie wypowiesz umowy? Taka polisa w danym TU przedłuży się automatycznie (oczywiście istnieją sytuacji, gdy nie przedłuży się ona automatycznie). W tym wszystkich chodzi o to, by wyeliminować z dróg pojazdy, które nie posiadają ważnego ubezpieczenia OC.
Przypominamy, że przedłużoną polisę masz jeszcze szansę wypowiedzieć. Trzeba wykupić nowe ubezpieczenie na ten sam okres i złożyć wypowiedzenie dla posiadaczy podwójnego ubezpieczenie. W tym przypadku możesz tylko wypowiedzieć umowę, która została automatycznie przedłużona. Jedynie co będziesz musiał zrobić to zapłacić tylko za ten okres, gdzie byłeś ubezpieczony.
Rynek samochodów używanych w Polsce ma się dobrze. Kupując samochód z rynku wtórnego musisz pamiętać, by sprzedający wraz z samochodem i kluczykami musi przekazać wszystkie niezbędne dokumenty w tym ubezpieczenie OC. Kontynuujesz polisę poprzedniego właściciela? Pamiętaj, że taka polisa automatycznie się nie wznawia. Musisz przed końcem tej umowy wykupić ubezpieczenie ponieważ brak ciągłości w ochronie OC może oznaczać karę.
Wielu kierowców pyta nas czy opłaca się kontynuować ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela. Tutaj może się okazać, że ubezpieczyciel ponownie przeliczy składkę i każe Ci dopłacić do polisy (rekalkulacja składki).
Wypowiedzieć umowę OC można na kilka sposobów:
Nie przepłacaj za OC i porównuj składki wszystkich ubezpieczeń komunikacyjnych. Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy sprawdzą ceny we wszystkich firmach, doradzą i odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami pod numerem 732 707 777 lub wejdź na www.szybkiepolisy.pl.