Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Na co zwrócić uwagę w polisie turystycznej?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

 • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
 • Najniższe ceny na rynku!
 • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Już niedługo rozpoczynają się wakacje. Gdzie planujesz tegoroczny urlop? Góry, morze lub zagraniczne plaże? Kierunek tak naprawdę zależy tylko od Twojej wyobraźni i budżetu. Pamiętaj jednak, by zadbać o ubezpieczenie na czas wyjazdu. Nikt przecież nie chce wrócić z wakacji z pokaźnym rachunkiem za udzieloną pomoc w razie niespodziewanego zdarzenia. W tym artykule dowiesz się na co zwrócić uwagę w polisie turystycznej.

Ubezpieczenie turystyczne powinno zainteresować każdego kto wybiera się na zagraniczne wakacje lub spędza urlop w Polsce. Pamiętaj, że polisa, polisie nie równa. Na co zwrócić uwagę? Najważniejsze kwestie to wysokość sumy ubezpieczenia i zakres ochrony.

Co musi się znaleźć w polisie turystycznej?

Tylko kompleksowe ubezpieczenie gwarantuje najlepszą ochronę podczas wakacyjnego wyjazdu. Zwróć uwagę na to, by Twoje ubezpieczenie zawierało:

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia. W tym przypadku ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty związane z wizytą lekarską, transportem medycznym, leczeniem szpitalnym, lekarstwami, środkami opatrunkowymi, pobytem w szpitalu itp. Takie ubezpieczenie może okazać się nieocenione podczas podróży. Pokryte zostaną koszty transportu medycznego do kraju, transport zwłok, pomoc informacyjną.
 • Polisa zapewnia odszkodowanie za doznanie uszczerbku na zdrowiu. Chodzi np. odszkodowanie za złamaną rękę, nogę itp.
 • OC w życiu prywatnym. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie osobom, którym Ty wyrządziłeś szkodę.
 • Ubezpieczenie bagażu. Strata bagażu na wakacjach może być bardzo kosztowna. Posiadając takie ubezpieczenie masz pewność, że za utracony sprzęt, zgubiony, skradziony dostaniesz odszkodowanie.

Oprócz tego możesz skorzystać z takich dodatków jak:

 • Ubezpieczenie od aktów terroru. Opcja ta staje się coraz bardziej popularna ze względu na sytuację i zagrożenie terrorystyczne na całym świecie. Akty terroru zwykle są wyłączone w podstawowej ochronie ubezpieczeniowej. Taki dodatek może być przydatny, gdy kierujesz się w kierunki arabskie lub w miejsca, gdzie ryzyko ataku jest duże.
 • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu. Z jakiegoś nieoczekiwanego powodu musisz przerwać swój urlop lub zupełnie odwołać wyjazd? Takie ubezpieczenie gwarantuje zwrot kosztów z określonego w umowie powodu.
 • Ubezpieczenie sportów ekstremalnych. Wakacje to nie tylko wylegiwanie się na plaży. Lubisz sporty ekstremalne? Pamiętaj o wykupieniu takiego dodatku. Sprawdź w umowie jakie sporty znajdują się w kategorii tych ekstremalnych.

Karta EKUZ może nie wystarczyć

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego daje możliwość skorzystania z powszechnej opieki zdrowotnej na terenie Unii Europejskiej i państw EFTA.  Karta EKUZ może nie wystarczyć w przypadku groźnego, niespodziewanego wypadku, gdy wymagany jest np. transport medyczny. Warto więc zainwestować w kompleksowe ubezpieczenie turystyczne.

Szukając ubezpieczenie turystycznego skontaktuj się z nami. Sprawdzimy, porównamy i znajdziemy dla Ciebie polisę turystyczną, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Po więcej szczegółów zadzwoń 732 707 777 lub wejdź na www.szybkiepolisy.pl.

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

 • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
 • Najniższe ceny na rynku!
 • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę