Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Amortyzacja części – co to jest?

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Codziennie na polskich drogach dochodzi do wielu stłuczek. Pośpiech, brak koncentracji sprawia, że chwila nieuwagi może doprowadzić do uszkodzenia samochodu. Zagapiłeś się i uszkodziłeś cofając np. zderzak? Musisz się teraz zmierzyć z całym procesem likwidacji szkody. W ubezpieczeniu AC może pojawić się takie pojęcie jak amortyzacja części. Co to jest?

Amortyzacja części

Amortyzacja często oznacza, że wypłacone odszkodowanie może być pomniejszone o część kosztów związanych z naprawą samochodu, która ma związek z odpowiednim zużyciem części zamiennych. Współczynnik amortyzacji jest dokładnie wyliczany na podstawie procentowego zużycia części.

Amortyzacja z AC

Z pojęciem amortyzacji części najczęściej można się spotkać podczas likwidacji szkód z polisy AC. Informacje o tym są zawsze zapisane w OWU. Warto więc dokładnie czytać zapisy w umowie i sprawdzać jaki posiadamy rodzaj ubezpieczenia.

Doszło do powstania szkody i liczysz na odszkodowanie? Amortyzacja części oznacza, że wypłacone pieniądze za części mogą zostać pomniejszone o wartości, które znajdują się w odpowiednich tabelach. Takie koszty jak robocizna, materiały itp. nie będą pomniejszane. Amortyzacja części dotyczy tylko części zamiennych.

Uniknij nieporozumień w przyszłości pomiędzy ubezpieczycielem. Zawsze czytaj OWU i sprawdzaj jak wygląda sprawa z amortyzacją części. Szukasz kompleksowego ubezpieczenia, które spełni Twoje oczekiwania. Eksperci Szybkiepolisy.pl znajdą dla Ciebie najlepsze produkty ubezpieczeniowe na rynku. Zadzwoń pod numer 732 707 777 lub wejdź na www.szybkiepolisy.pl.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę