Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Ubezpieczenie przyczepki kempingowej

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Wakacje z przyczepką kempingową to idealna alternatywa dla urlopu All inclusive. Taki rodzaj turystyki, podobnie jak podróżowanie kamperami w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Miłośnicy takich wyjazdów zaznaczają, że podróże z przyczepką kempingową to niesamowita przygoda i idealna forma spędzania wolnego czasu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej ubezpieczeniu. Sprawdź jak wygląda ubezpieczenie przyczepki kempingowej.

Pamiętaj o obowiązkowym OC

Posiadasz przyczepkę kempingową i w najbliższym czasie zamierzasz wyruszyć w trasę? Pamiętaj, że w przypadku ubezpieczenia masz takie same obowiązki jak przy samochodzie. Chodzi tutaj m.in. o posiadanie obowiązkowej polisy OC. Musisz ją posiadać najpóźniej:

  • W dniu pierwszej rejestracji przyczepki w Polsce (pierwszy właściciel w RP),
  • Z dniem zakupu przyczepki, która nie posiada ważnego ubezpieczenia OC,
  • W momencie wprowadzenia przyczepki do ruchu,

Przyczepka kempingowa podobnie jak samochód musi posiadać ciągłość ubezpieczenia OC nawet jeśli przez cały rok stała nieużywana. Dotyczy to także tych przyczepek, które z różnych względów zamieniają się w działkowe altanki lub stoją unieruchomione na polu kempingowym. Pamiętaj, że za brak OC możesz zapłacić karę.

Jakie są dodatkowe ubezpieczenia?

Eksperci SuperUbezpieczenia.pl przypominają, że w przypadku przyczepki kempingowego oprócz obowiązkowego OC możesz wykupić polisę NNW, AC lub Assistance.

Posiadasz AC? Ubezpieczenie zapewnia Tobie środki finansowe, które pozwalają na pokrycie szkód, które mają związek z uszkodzeniem lub zniszczeniem przyczepy. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się polisa AC od tzw. wszystkich ryzyk. W tym przypadku ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie nie tylko za szkody związane z kolizją, ale również za takie zdarzenia jak kradzież, zniszczenie, wypadek oraz inne, które są najmniej oczekiwane. Polisę Autocasco powinien posiadać każdy kto dużo podróżuje i spędza dużo czasu na polach kempingowych.

Samodzielne wyjazdy przyczepką kempingową to duży komfort i niezależność. Tylko od Ciebie zależy w jakim miejscu chcesz spędzić czas. Niestety podczas trasy może dojść do niespodziewanej awarii Tutaj z pomocą może przyjść ubezpieczenie assistance, które będzie działać na terenie Polski i Europy. Przed wyborem takiej polisy warto zapoznać się dokładnie z zakresem i wszystkimi limitami określanymi przez ubezpieczyciela.

Czy ubezpieczenie przyczepki kempingowej jest drogie?

Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia samochodów, cena polisy zależy od kilku czynników. Brane przede wszystkich pod uwagę są zniżki właściciela i przebieg ubezpieczenia. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe indywidualnie ocenią i ustala składkę ubezpieczeniową. W przypadku polisy AC pod uwagę bierze się wiek przyczepki i jej wartość. Warto przy wyborze oferty poinformować o ewentualnym dodatkowym wyposażeniu, które chcesz objąć ochroną.  Polisa OC to koszt kilkudziesięciu złotych. Dodatkowe pakiety mogą być droższe. Warto więc wcześniej porównać składki we wszystkich firmach.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie przyczepki kempingowej już dziś. Zadzwoń 732 707 777 lub wejdź na www.szybkiepolisy.pl. Nasi eksperci porównają dla Ciebie składki we wszystkich firmach, doradzą i odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę