Skorzystaj z pomocy

Konsultanta

Ubezpieczenie motocykla

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę

Pasjonaci motocykli doskonale wiedzą, że przyjemność kosztuje. Poczynając od kupna maszyn, których wartość często przekracza wartość wysokiej klasy samochodu – na ich utrzymaniu – na  ubezpieczenie motocykla kończąc.

Stałym wydatkiem właścicieli motocykli są m.in.: obowiązkowe ubezpieczenie motoru, którego zakup zależeć powinien w dużej mierze od ceny.  Jeśli kupujemy motocykl od innej osoby, ubezpieczenie motocykla automatycznie przechodzi na kolejnego właściciela motocykla ( w tym przypadku, ubezpieczyciel może dokonać rekalkulacji składki ). Bywa też,  że motocykle nabywane są bez ubezpieczenia. Co w takim przypadku?  Należy  wcześniej kupić Ubezpieczenie motocykla tak, aby legalnie dojechać do domu. Brak polisy to kara rzędu kilkuset złotych, a w kontekście wydatków, które właśnie ponieśliśmy kupując nową maszynę – nie warto ryzykować. Mając na uwadze Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który  ściga właścicieli pojazdów, którzy nie wykupili polisy OC na podstawie danych od ubezpieczycieli i Centralnej Ewidencji Pojazdów, nie radzimy wsiadać na motocykl bez ważnej polisy.

Co wpływa na wysokość ceny ubezpieczenie motocykla?

Na koszt ubezpieczenia  mają wpływ nabyte zniżki za bezszkodową jazdę – w tym również  za jazdę samochodem. Decydując się na płatność w ratach – suma składki za  ubezpieczenie motocykla wzrośnie. Naliczając cenę za ubezpieczenie motocykla ubezpieczyciele biorą tez pod uwagę parametry motocykla. Inne będą stawki dla motocykla o pojemności 125 cm sześciennych, a inne o pojemności 500 cm sześciennych. W przypadku motocykli sportowych składki będą wyższe, ze względu na większe ryzyko narażenia na szkody.

Jeśli potrzebujesz Ubezpieczenie motocykla, napisz do nas, lub zadzwoń! Przeliczymy dla Ciebie składki w 27 Towarzystwach Ubezpieczeniowych, dzięki czemu będziesz miał pewność, że oferowana składka jest najniższa na rynku.  Pomożemy, doradzimy i odpowiemy na każdą wątpliwość z Twojej strony.

 

 

Skomentuj

Jak ubezpieczyć samochód zabytkowy - wszystkie dokumenty, które musisz mieć!

Szukasz taniego OC?

Sprawdź najniższą cenę!

  • Porównaj cenę swojego OC i nie przepłacaj!
  • Najniższe ceny na rynku!
  • Pełne wsparcie konsultantów!
Oblicz składkę